Tüdruk, kes jõi kuud. Kelly Barnhill

16,53 €


Autor: Kelly Barnhill
Tõlkija: Anna-Magdaleena Kangro
Toimetaja: Inna Lusti
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 368
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789949681372
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 210mm

Tüdruk, kes jõi kuud

Igal aastal viivad Protektoraadi elanikud metsas elavale Nõiale ohvrianniks beebi. Nad loodavad, et see ohverdus hoiab teda tagasi linna kimbutamast. Aga metsas olev nõid Xan on lahke. Ta jagab kodu targa sookoletise ja täiuslikult tillukese draakoniga. Xan päästab lapsed ja viib nad südamlike perede juurde teisel pool metsa, toites sel teekonnal lapsi tähevalgusega.

Ühel aastal toidab Xan kogemata last kuu-, mitte tähevalgusega, täites nii tavalise lapse erilise võluväega. Xan otsustab, et peab tüdruku, kellele ta paneb nimeks Luna, üles kasvatama nagu oma lapse.  Kui läheneb Luna kolmeteistkümnes sünnipäev, hakkab tüdruku võluvägi avalduma – ohtlike tagajärgedega. Samal ajal on Protektoraadist pärit noormees otsustanud oma inimesed Nõida tappes vabastada. Lähistel kogunevad parve arusaamatute kavatsustega surmavad linnud. Sajandeid vaikinud vulkaan müriseb maapinna all. Ja tiigri südamega naine varitseb saaki …

2017. aastal pälvis Kelly Barnhill raamatu „Tüdruk, kes jõi Kuud” eest ühe Ameerika Ühendriikide mainekama lastekirjandusauhinna, John Newbery medali.

Samast kategooriast