-21%
Toscana aastaring. Elizabeth Romer. Elu ja toidud ühes maalilises Itaalia orus

13,78 €
10,89 €


Autor: Elizabeth Romer
Tõlkija: Sash Uusjärv
Toimetaja: Teele Saul-Kaasik
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 270
Kirjastus: Tänapäev
ISBN: 9789949854462
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 143mm x 215mm

Toscana aastaring. Elu ja toidud ühes maalilises Itaalia orus

See raamat räägib toidust, mida kasvatab ja valmistab perekond, kes elab väikeses haljendavas orus, kus kohtuvad kaks Itaalia kõige ajaloolisemat ja kaunimat piirkonda – Umbria ja Toskaana. Ühtlasi räägib see raamat selle perekonna igapäevaelust ja piirkonna kultuurist, sest Toskaana köök on lahutamatult ühte põimunud Toskaana kultuuri ja omapära ning seal elavate inimestega.

„Toskaana aasta“ iga peatükk võtab ette ühe kuu: jaanuaris prosciutto soolamine ja vorstide toppimine, juustutegu märtsis, aprillis lihavõtteroad, septembris seenelkäimine ja seenetoidud, oktoobris veinitegu ja detsembris oliiviõli pressimine – ja muidugi palju, palju muud. Raamatust leiab loomulikult ka ohtralt retsepte kõigi traditsiooniliste Toskaana roogade valmistamiseks alustades kõige lihtsamatest: värsketest salatitest, oliiviõliga leivast ja pastast kuni kõige keerukama vorstiteo ja hõrkude maiustusteni.

Toskaana kultuuri ja loodusega ühes rütmis hingav raamat sobib suurepäraselt nii kirjandussõbrale nautimiseks kui ka kokale käsiraamatuks, ka Põhja-Itaalia reisihuviline leiab siit palju huvitavat ja kasulikku.

Samast kategooriast