Talise sõnaraamat

28,76 €


Autor: Talis Bachmann
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 448
Kirjastus: Argo
ISBN: 9789949688159
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 174mm x 246mm

Talise sõnaraamat

Psühholoogi ning Tartu Ülikooli kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professori Talis Bachmanni elulooraamat on üles ehitatud tavapärasest vägagi erinevas laadis: alfabeetilises järjestuses sõnastikuna, mis vahel üldisemate ja vahel spetsiifilisemate märksõnade all kirjutab põhjalikult lahti autori kogu elukäigu ja teadussaavutused. Raamatusse mahub palju eluloolist alates lapsepõlvest ja haridusteest kuni pere- ja tööeluni ning Eesti üldiste olude kirjeldusteni, aga ka autori teaduskäsitluste põhiseisukohti ja tuumikpõhimõtteid.

Ajatuks muudab raamatu asjaolu, et peale silmapaistva inimese isikuloo kannab käsitlus ka märkimisväärset kultuuriloolist mastaapi: kirjeldatakse Eesti psühholoogiateaduse olulisi aastakümneid, arenguid Eesti ülikoolides ja haridusmaastikul, Eesti psühholoogide suhteid välismaiste kolleegide ja institutsioonidega ning ka Eesti viimase viiekümne aasta kultuurielu üldisemas plaanis.  

„Talis Bachmann on oma pika teadlasekarjääri jooksul tulnud lagedale paljude originaalsete ideedega. See raamat annab hästi edasi nii neid ideid endid kui ka inimest nende ideede taga." - Jaan Aru, Tartu Ülikooli ja Berliini Humboldti Ülikooli ajuteadlane ja psühholoog

Samast kategooriast