Autor: Eelika Maranik
Tõlkija: Allar Sooneste
Toimetaja: Inge Pitsner
Fotograaf: Eliq Maranik; Anna Enström
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 176
Kirjastus: Pilgrim
ISBN: 9789949621750
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 170mm x 240mm

Probiootilised smuutid

Rahustavad seedimist, tugevdavad immuunsüsteemi ja soolestiku mikrofloorat ning parandavad tervist pärast haigust

See, et hea seedimine aitab hoida keha tervena, on teada juba ammu. Vähem teatakse aga seda, et soolestiku mikrofloora mõjutab tugevalt ka immuunsüsteemi, energiataset, meeleolu, keskendumisvõimet, toitumist, kehakaalu ja elukvaliteeti. 

Kuidas siis häid soolestikubaktereid stimuleerida? 

Eelika Maranik tutvustab raamatus vanarahvatarkusi ning jagab heldelt oma parimate kääritatud jookide põhiretsepte. Ta õpetab valmistama kombucha’t, keefirit, iduvett, jogurtit ja paljusid teisi jooke. Vürtsid ning puu- ja köögiviljad segatakse probiootiliste koostisosadega. Nii valmivad maitsvad ja väge täis tervislikud smuutid, mis kannavad selliseid toredaid nimesid nagu „Energiarikas elueliksiir“, „Taevalik hibisk“, „Must maagia“, „Brain Power Fuel“ ja „Kirglik vaarikas“. Smuutid pole mitte ainult hõrgud, vaid kosutavad ka suurepäraselt tervist. 

Eelika Maranik on toitudest ja jookidest kirjutanud paarkümmend hästi müüvat raamatut ja pälvinud nende eest auhindu Rootsis ning teistes riikides. Eelika raamatuid on ilmunud ligi kolmekümnes riigis ja temast kõneldakse kui smuutikuningannast.

Samast kategooriast