Paranoiline optimist. Risto Siilasmaa Catherine Fredman Nokia

23,24 €


Autor: Risto Siilasmaa, Catherine Fredman
Tõlkija: Triin Aimla-Laid
Toimetaja: Kristi Kallaste
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 400
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789916613733
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 210mm

Paranoiline optimist

Nii juhtisin Nokiat murrangulistel aastatel

Aasta oodatuim äriraamat! 

„Paranoiline optimist“ on legendaarse Soome ettevõtte haaravalt kirjutatud elulugu, mis võimaldab heita pilgu tehnoloogiamaailma telgitagustesse ja pääseda selle juhtkonna siseringi.

F-Secure’i asutaja Risto Siilasmaa (s 1966), kellest sai Jorma Ollila järel Nokia nõukogu esimees, kirjeldab värvikalt ettevõtte arengut alates 2008. aastast, selle tõuse ja mõõnu ning seda, kuidas Nokia jõudis peaaegu pankroti äärele, ent suutis kõigest hoolimata uuesti tippu tõusta. 

Nokia lugu näitab, et ellujäämiseks uusi võimalusi otsides ja muutuste keerises pidevat valvsust säilitades on võimalik kriiside ja raskustega toime tulla ning ka murrangulistel aegadel ellu jääda. Nokia looga paralleelselt selgitab Siilasmaa oma nägemusi juhtimisest ja tehnoloogiaärist üldiselt ning tutvustab oma juhtimisfilosoofiat – paranoilist optimismi.

Siilasmaa selgitab: „Ilma optimismita ei tihka me käivitada põhjalikke muudatusi. Säilitades piisavas koguses umbusku suudame ette näha halvimaid võimalikke stsenaariume ja neid vältida. Kui oled paranoiline, saad endale ka optimismi lubada.“ 

Siilasmaa on kirjutanud raamatu kahasse Catherine Fredmaniga, kes on olnud ka Delli ja Inteli tegevjuhtide kaasautor. 

Samast kategooriast