-20%
Ohakalind. Donna Tartt. Pulitzer 2014

27,53 €
22,02 €


Autor: Donna Tartt
Tõlkija: Bibi Raid
Toimetaja: René Tendermann
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 880
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789949550982
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 155mm x 235mm

Ohakalind

Kolmeteistkümneaastaselt elab Theodore Decker, pühendunud ema ja hoolimatu, kodust lahkunud isa laps, imekombel üle õnnetuse, mis rebib tema elu tükkideks. Üksinda ja pidetuna New Yorgis, leiab ta peavarju ühe jõuka sõbra perekonna juures. Tema uus kodu Park Avenuel hämmastab teda, koolikaaslased, kes ei tea, kuidas temaga suhelda, tekitavad talle meelehärmi, ning lisaks piinab teda väljakannatamatu igatsus ema järele. Nii klammerdubki ta aastate möödudes selle ühe asja külge, mis talle kõige rohkem ema meenutab: väikese, kummaliselt paeluva maali külge, mis tõukab ta lõpuks kriminaalse allmaailma rüppe.

“Ohakalind” on meid läbi tänapäeva Ameerika viiv kummituslik odüsseia ja paeluvast väest kõnelev tragöödia. Romaan, milles põimuvad unustamatult eredad tegelaskujud ja närvesööv pinge, on imekaunis sõltuvust tekitav kirjanduslik triumf – meid jalust lööv lugu kaotusest ja kinnisideedest, ellujäämisest ja eneseotsingutest, armastuse sügavaimatest saladustest, identiteedist ja saatusest.

Ameerikas leidub vähemalt üks kirjanik, kes kuulub kindlalt eelmise sajandi lõpu tähtsamate autorite hulka hoolimata asjaolust, et 20. sajandil ilmus tal kõigest üks romaan. See on Donna Tartt (sünd 1963), romaanide “Salajane ajalugu” (1992, e k 2007) ning “Väike sõber” (2002) autor. Tema kolmas romaan “Ohakalind” ilmus 2013. aastal ja pälvis mitu kirjandusauhinda, sh Pulitzeri preemia. 2014. aastal valis ajakiri Time ta 100 mõjuvõimsama inimese sekka.

2019.a. on raamatust valminud film, kus peamistes rollides mängivad Ansel Elgort ja Nicole Kidman.

Samast kategooriast