Merineitsi mõrv. A.J. Kazinski, Thomas Rydahl

23,24 €


Autor: A.J. Kazinski, Thomas Rydahl
Tõlkija: Krõõt Kaljusto-Munck
Toimetaja: Kristi Kallaste
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 480
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789916613030
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 210mm

Merineitsi mõrv

Kolm taani meeskirjanikku - ̶̶̶ A.J. Kazinski pseudonüümi taga peituv tandem Anders Klarlund ja Jacob Weinreich, kes on kirjutanud terve rea rahvusvaheliselt auhinnatud bestselleritest põnevikke, ning Thomas Rydahl, kelle kirjandusauhindu pälvinud romaan „Eremiit“ on ilmunud ka eesti keeles - ̶̶̶ viivad lugeja kaasakiskuvale ja autorite loomerõõmu jagavale reisile Hans Christian Anderseni maailma 1830ndate Kopenhaagenis.

Itaaliast saabunud Hans Christian Andersen kogeb oma elus tõelist madalseisu: taskud on rahast tühjad, arvustajad on ta viimased teosed pihuks ja põrmuks teinud ning kuulsusest unistav kirjanik on kaotanud igasuguse eneseusu. Tõetruu pildi toonasest ajastust ja Andersenist muudab värvikaks fiktsiooniks rida mõrvu, milles Anderseni süüdistatakse ja millest ta ammutab hiljem inspiratsiooni oma muinasjuttude kirjutamiseks.

Pärast lõbumaja külastust, kus Andersen ühest lõbutüdrukust süütult oma kuulsaid käärilõikeid meisterdab, tapetakse lõbutüdruk ja kahtlus langeb Andersenile. Ohvri õe pealekäimisel võetakse kirjanik kinni ning surmanuhtlusest pääsemiseks on ta sunnitud koostööd tegema, et veenda politseiülemat oma süütuses. Nii on ta teoses korraga nii peamine kahtlusalune kui ka uurija. Tavaelus kohmakal ja saamatul mehel on ainukordne võime näha seoseid seal, kus teised neid ei näe, ja mõrvari üha parem mõistmine viib teda lahendusele lähemale. Samas hakkab ta kahtlema oma mõistuses: kas ta seisab mõrvarini jõudes tõesti silmitsi iseendaga? 


 

Samast kategooriast