Matkaja teejuht. Looduse vihjete ja märkide maailmas

13,78 €


Autor: Tristan Gooley
Tõlkija: Helena Niidla
Toimetaja: Laura Nirgi
Formaat: Poolpehme köide
Lehekülgi: 424
Kirjastus: Tänapäev
ISBN: 9789949854240
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 143mm x 215mm

Matkaja teejuht

Looduse vihjete ja märkide maailmas

Sinu täiuslik kaaslane kõigeni, millest räägivad maapind, päike ja kuu, tähed, puud ja loomad, taevas ja pilved – kui sa vaid tead, kuhu ja mida vaadata!  Isegi kui oled juba tuttav selliste asjadega nagu ilmamärkide lugemine, elementaarne jäljeajamine ja looduses orienteerumine, leiad siit täiesti uudseid ja põnevaid teadmisi. See raamat on suurepärane kaaslane igaühele, kes soovib rikastada oma jalutuskäike linnapargis või retki seenemetsadesse, ning näha end ümbritsevat loodust täiesti uute silmadega. 

Sisaldab üle 850 looduse märgi ja vihje. Muuhulgas võid siit kaante vahelt leid vastused järgmistele küsimustele:
Kuidas kasutada puulehti kompassina? Miks tuleks olla ettevaatlik, kui märkad hotdog’e? Millised vihjed peituvad vikerkaarevärvides? Miks on mõned varjud sinised? Millised liblikad oskavad mulle öelda, kui kaugel on lähim kõrts? Kuidas kaardistab adru randa? Mida see tähendab, kui lumehelbed kasvavad aina suuremaks? Kuidas võib armastus taime vastu mu üle mõistuse rikkaks teha?

Tristan Gooley on inglise kirjanik, kolumnist, loodusetundja ja navigaator, kes on juhtinud ekspeditsioone kõigil viiel kontinendil, roninud neist kolme kõrgematesse tippudesse ja uurinud loodusrahvaste tarkusi mõnes maailma kõige ligipääsmatumas piirkonnas. Ta on teadaolevalt ainus elusolev inimene, kes on nii lennanud kui ka purjetanud üksinda üle Atlandi ookeani. 2008. aastast juhatab Tristan Goley omanimelist loodusnavigatsiooni kooli. Gooley kuulub nii Kuningliku Navigatsiooniinstituudi kui ka Kuningliku Geograafiaühingu ridadesse.

Samast kategooriast