Martin Luther. Scott H. Hendrix

32,50 €


Autor: Scott H. Hendrix
Tõlkija: Joonas Kiik
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 416
Kirjastus: Argo
ISBN: 9789949607709
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 150mm x 215mm

Martin Luther: reformaator ja tema visioon

Martin Luther - kuulus usu-uuendaja ja reformatsiooni teerajaja - kes ta siis tegelikult oli? Missugust elu elas mees, kelle üheksakümne viiest teesist, mille ta 1517. aasta sügisel Wittenbergi lossikiriku uksele naelutas, sai alguse üks kõigi aegade ulatuslikumaid usureforme, mis muutis mõtteid, süütas sõdu japani aluse hoopis uuele maailmale? Kuidas ta elas ja mida ta mõtles?

 Luther oli mees, kes elas täiel rinnal. Tema igapäevaelu täitsid värvikad jaemotsionaalsed kohtumised sõprade ja kolleegidega, tähtsate võimukandjate jasuurte mõtlejatega. Ta rõõmustas ja leinas, oli terve ja haige,  uskus ja kahtles, needis ja palvetas, oli põnevil ja pettunud. Martin Luther elas tarmukat elu. Selles raamatus ei keskenduta mitte üksnes tema teoloogilistele vaadetele, vaid näidatakse tema isiklikku elu ja suhteid lähedastega - endise nunna Katharina von Boraga, kellega ta abiellus, nende lastega, samuti ema ja isaga.  Raamat jälgib Lutheri erakordset karjääri ülikooli õppejõu, hereetiku, mässulise munga, poliitilise lindprii, provokatiivse mõtleja ja religioosse visionäärina.

 Reformatsiooni isa Martin Luther ei olnud pühak ega ka usufanaatik. Ta oli oma ajastu inimene, kõrgesti haritud õpetlane ja andekas mees, kelle elukäigust antakse selles raamatus selge, sidus ja ülevaatlik pilt.

Samast kategooriast