Kuningapere

23,87 €


Autor: Tonny Gulløv
Tõlkija: Minna Salmistu
Toimetaja: Annika Oras
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 528
Kirjastus: Helios
ISBN: 9789949691579
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 148mm x 210mm

Kuningapere

„Kuningapere” on Ulv Palnatoke viikingi-sarja teine raamat ning põnev jätk menukile „1000-aastane kuningriik”. See on kaasahaarav, humoorikas ja karm lugu ajast, kus taanid olid pidevas võitluses üksteise ja lugematute teiste rahvustega, jahtides rikkusi, skaldide ülistust ja igavest au. Tegemist on ilukirjandusliku jutustusega, mis põhineb tõestisündinud seikadel.

On 943. aasta ja Ulv Palnatoke on jõudnud Fynile. Gorm Vana on saabunud sinna äsja koos tuhande sõdalasega, et näidata oma kindlat soovi kuningatroonile tõusta. Ulv on Gormi võimsatest lahingutest osa võtnud ja eeldab, et Jellingi kuningas annab talle nüüd tasuks tagasi ta suguseltsi maad ja valdused Fynil. Kuid asjad ei laabu täpselt Ulvi soovide kohaselt ja kannatamatu Ulv otsustab ohjad enda kätte võtta. Talle meeldib viimast sõna öelda, mis toob noorele Palnatokele kaasa tõsised tagajärjed.

Ulv Palnatoke elu päästmiseks saadab Gorm Vana ta koos oma poegade Knud Dana-Asti ja Haraldiga Britanniasse sõjameeste värbamise retkele – Gormi püüdluses ühendada Skåne, Sjælland, Fyn ja Jüütimaa on sõda vältimatu!

Samast kategooriast