-20%

12,75 €
10,20 €


Autor: Rosa Liksom
Tõlkija: Kadri Jaanits
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 176
Kirjastus: Koolibri
ISBN: 9789985040447
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 220mm

Koloneliproua

„Koloneliproua“ on ühe öö romaan, sisemonoloog, mis laieneb oma ajastu läbilõikeks.  Rosa Liksom on meie ette maalinud meisterliku ja haarava pildi rasketest aegadest ning inimesest ajaloo keeristes.

See on lugu Soomest, kus valmistutakse sõjaks, elatakse Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel ning ollakse kõvasti kaldu viimase poole, kuni sõjaline liit laguneb. See on ka lugu ühest teisest liidust – põrgulikust abielust. See on lugu võimust, võimu haaramisest ja sellele alistumisest: abielus, äsja iseseisvunud riigis ja Euroopas.
Rosa Liksomi teos  on uskumatult mitmekihiline, siin on sünge sissevaade Soome seni maha vaikitud ajalukku, võimas ja traagiline armastuslugu, mis räägib täpselt ja valusalt paljudest tavaliselt varjatud asjadest. Siin on isikupärane keelekasutus, mis toob kauged ajaloosündmused ja teise inimese läbielamised lähedale ning poeb naha vahele. See on ühe naise elu ja armastuse lugu, mis haarab meid kaasa esimesest leheküljest.

Soome iseseisvuse juubeliaastaks on Rosa Liksom välja toonud luukered ühe rahva kapist, kapi alt, pealt ja tagant. Raamatu tõlkeõigused on müüdud rohkem kui kahekümnesse riiki.

Kuula katkendeid raamatust: http://podcast.kuku.postimees.ee/saated/jarjejutt/

 

Samast kategooriast