Kodune mahepõllundus. Katrin Uurman, Tairi Kruusma, Kaire Talviste

20,99 €


Autor: Katrin Uurman, Tairi Kruusma, Kaire Talviste
Toimetaja: Siiri Soidro
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 168
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789916160084
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 170mm x 240mm

Kodune mahepõllundus

Maheaiandus on eestlastele ikka südamelähedane olnud. Üha enam inimesi soovib, et nende toidulaual oleks puhas ja tervislik toit, ning lisaks sellele hoitud ka keskkond.

Koostöös Räpina aianduskooli õppejõududega on sündinud raamat, mis lähtub Eesti oludest ja võimalustest. See on praktiline abimees kõigile, kes tahavad maheaiandusega algust teha või seda veelgi teadlikumalt viljeleda.

Raamatust leiab õpetusi alates aiaplaneerimisest kuni saagi koristamiseni välja. Saab teada sedagi, milliseid taimi üksteisele naabriks valida ja milliseid mitte. Milline peaks olema muld ja mulla viljakus, kuhu ja kuidas rajada köögiviljapeenrad, ürdi- ja maitsetaimede ala, kasvuhoone ning marja- ja puuviljaaed?

Vajalikke nõuandeid jagub ka neile, kes on kemikaalid ja muud mürgid oma aiast juba pegendanud, kuid peavad kahjuritega endistviisi iga-aastast võitlust. Raamatus räägitakse ka sellest, millised haigused võivad saagile saatuslikuks saada ja kuidas neid vältida. Lugeja leiab hulgaliselt nippe, nõuandeid ja tarkusi, mis aitavad oma maheaiast rõõmu tunda ja kemikaalideta võimalikult suurt saaki saada.

Samast kategooriast