Kirjanik kübaraga. Sirly Hiiemäe


Autor: Sirly Hiiemäe
Toimetaja: Maarja Ojamaa ja Aili Saks
Illustraator
Anu Ristmets
Formaat: pehme kaas lakkadega
Lehekülgi: 204
Kirjastus: Eesti Raamat
ISBN: 9789949658718
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 146mm x 216mm

Kirjanik kübaraga

Lilli Prometi lugu

Kirjanik Lilli Promet (1922–2007) kasvas esimeses vabariigis, tegi läbi teise maailmasõja, rajas oma elu keerulisel nõukogude ajal, koges kirjanduslikku menu, kuid tema elu viimased aastad möödusid suhtelises vaikuses ja unustuses. Siiski on Prometi looming oluline osa eesti kultuuriloost.

„Kirjanik kübaraga“ toob lugejateni seni teadmata fakte kirjaniku ja tema perekonna elust, mis aitavad paremini mõista nii Prometi loomingut kui ka ajastut, mida ta loomeisikuna esindas. Raamatu vahendusel saab lugeja asuda teele, mis algab isa Aleksander Prometi sünniga ning peatub siis, kui Ralf Parve kirjutab pärast 62-aastast abielu kalligraafilise käekirjaga külalisteraamatusse: „Raamatu lõpp”.

Teose keskmes on Lilli Prometi elu ja loomingu kõige põnevamad ja viljakamad aastakümned. Lisaks kaardistab raamat teist ilmasõda vahetult kogenud ning nüüdseks hääbunud kirjanikepõlvkonna kogemusi, räägib tollasest seltskonnaelust ja kultuurieliidi omavahelistest suhetest ajastu kontekstis. See on huvitav lugemismaterjal kõigile Lilli Prometi loomingu austajatele, aga ka neile, keda huvitab Eesti lähiajaloo kultuuripärand.

Sirly Hiiemäe (1976) on Eesti kirjandusteadlane, pedagoog ja kirjanik. Ta on avaldanud kaks romaani: „Elu hinnakiri“ (2012) ja „Bucket list“ (2018). Lilli Prometi lugu ajendas teda kirjutama 2014. aastal kirjaniku teoste põhjal kaitstud magistritöö.

Samast kategooriast