Luule Metspalu. Kahjurid inimese, toidu ja tare kallal

21,55 €


Autor: Luule Metspalu
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 176
Kirjastus: Hea Lugu
ISBN: 9789916601945
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 170mm x 235mm

Kahjurid inimese, toidu ja tare kallal

Eesti Maaülikooli teadur Luule Metspalu tutvustab oma raamatut nii:
„Tuleme aegade algusest arvuka kaaskonnaga, kellest paljudele on inimene, tema toit ja asjad  meelepärane söök ja turvaline elupaik. Kaaskonna koosseis muutub, ühed manulised kaovad ajalukku, teised vahetavad vaba elu looduses inimese kõrval elamise vastu. 

Raamatus on verest toituvaid liike, kes on oma elupaigaks valinud inimkeha (täid) või seadnud end sisse majapidamisse (kirbud, lutikad). Verehimulisi jätkub ka loodusesse (puugid, sääsed, kihulased). Saatjaskonda kuulub selliseidki pahalasi, kes söövad ning reostavad meie toitu (liblikate röövikud, mardikad, prussakas, vaaraosipelgas, kärbes). Osa meie toitu himustavaid liike elab vabas looduses ja nad käivad majas toidujahil (sipelgad). Pahalaste hulgas on liike, kellele meeldivad meie riided (koid), vaibad (nahanäkid) ja majatarbed (toonesepad), on neidki, kes maja tolmuks närivad (siklased).
Selle saatjaskonna tõrjumine ja majast väljalöömine on paratamatu, kui tahad säästa oma tervist ja vara. Selleks, et tõrje  annaks tulemusi, on vaja pahalasi tunda, sest tõrjeviisi valik sõltub  kahjuri liigist.


Kirjeldan siin olulisemaid ja inimesega tihedalt seotud olmekahjureid, andes ülevaate nende käitumisest ja bioloogiast. Tuvastamise lihtsustamiseks esitan ka võrdlustabeleid.  Tõrjesoovitused on valitud nii, et need säästaksid inimest ja tema elukeskkonda. Loodetavasti leiate siit midagi kasulikku.“


Luule Metspalult on varem ilmunud maheaedniku käsiraanatud „Taimedega kahjurite vastu“ ja „Viljapuude ja marjapõõsaste kahjurid“.

Samast kategooriast