-21%
Jalpalliskandaalid


Autor: Rafael Buschmann, Michael Wulzinger
Formaat: muu
Lehekülgi: 288
Kirjastus: Tammerraamat
ISBN: 9789949616473
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 143mm x 215mm

Jalgpalliskandaalid

Profijalgpalli räpane maailm

Selles raamatus avaneb spordiajaloo kõige suurema lekke ning ilusate mängude räpase pahupoole hämmastav lugu.
2016. aastal edastas keegi John Saksa ajakirjale Spiegel 18,6 miljonit konfidentsiaalset dokumenti jalgpallimaailma siseinfoga: lepingute originaale rangelt salajaste klauslitega, rahavoogude andmeid jne. 60 reporterit ja dokumentalisti, lisaks IT-spetsialistid ja juristid töötasid miljarditesse ulatuva käibega jalgpallimaailma enneolematut röntgenülesvõtet koostades seitse kuud järjest. Käesolevas raamatus kirjeldatakse, kuidas seda tehti ning millised suuremad skandaalid rahvusvahelisel jalgpalliareenil tegutsevate klubide, mängijate ja esindajate puhul välja tulid. Jalgpall on ilus mäng. Selle varjus toimub aga veel üks mäng – räpane, kasuahne, seadusi eirav ja korroptsioonimaiguline.

*

Rafael Buschmann on sündinud 1982. aastal Poolas. Ta on õppinud saksa keelt, psühholoogiat ning sporti. Reporteritööd alustas Spiegel Online´is 2010. aastal ning siirdus 2013. aastal tööle Spiegeli ajakirjanikuks.
Michael Wulzinger on sündinud 1965. aastal. Ta on õppinud ajalugu, politoloogiat ja saksa keelt, ühines Spiegeli spordiosakonnaga 1997. aastal ja oli selle juhataja kuni 2016. aasta septembrini.
 Samast kategooriast