Naine valges kimonos. Ana Johns

23,24 €


Autor: Ana Johns
Tõlkija: Piret Orav
Toimetaja: Triinu-Mari Vorp
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 336
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789916613627
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 210mm

Naine valges kimonos

Lootus ja armastus ei sure iial.

Jaapan, 1957. 17-aastast Naoko Nakamurat ootab korraldatud abielu isa äripartneri pojaga; see kindlustaks nende perele Jaapani ühiskonnas vajaliku staatuse. Kuid Naoko südame on võitnud Ameerika meremees, gaijin, ja abielu temaga saadaks pere häbisse. Siis aga toob ootamatu avastus endaga kaasa kujuteldamatud valikud, mille mõju ulatub üle aastakümnete.

Tänapäeva Ameerika. Sureva isa eest hoolitsev Tori Kovač leiab kirja, mille sisu seab küsimärgi alla kõik, mida ta isast, endast ja oma perest seni on teadnud. Tõeotsingud viivad naise teisele poole maakera, väikesesse mereäärsesse külla Jaapanis, kus tal tuleb rahu leidmiseks minevikuga silmitsi seista.

Tõsielust inspireeritud ning Jaapani-Ameerika ajaloos vähetuntud muserdavast ajajärgust jutustav „Naine valges kimonos“ loob meeldesööbiva portree kahest naisest, kellest ühes peavad võitlust süda ja tavad ning teine saab oma teekonna lõpul teada kodu tõelise tähenduse.

Slovaki juurtega Ana Johns õppis ajakirjandust ja töötas enne kirjutama hakkamist üle kahekümne aasta kunstivallas. Praegu elab ta Indianapolises.
Kuigi „Naine valges kimonos“ on ilukirjanduslik teos, toetub see tegelikele
sündmustele, mille hulgas on autori isa lugu. Lugejate seas kõrgelt hinnatud raamat on ilmunud rohkem kui 20 keeles.
 

"Filmilik, sügavalt liigutav, imekaunis teos." Carol Mason

"Raamat, mida tasub nautida ning ikka ja jälle uuesti lugeda." Renita D'Silva 

Samast kategooriast