Imeline elu. Burgess Shale ja ajaloo olemus

Imeline elu. Burgess Shale ja ajaloo olemus

Autor: Stephen Jay Gould

Kirjastus: ARGO

Kategooria: keskkond ja geograafia, geoloogia
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
29.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas elurikkus meie planeedil kujunes või mis saladusi peidavad endas iidsete olendite fossiilid? Stephen Jay Gouldi teos "Imeline elu. Burgess Shale ja ajaloo olemus" viib teid põnevale rännakule läbi geoloogilise aja, pakkudes uudishimulikule lugejale võimalust sukelduda mineviku sügavustesse ja avastada elu mitmekesisuse arengut.

Avaldatud esmakordselt 1989. aastal, on see raamat tõeline klassika, mis toob esile Burgess Shale'i, Kanada Kaljumäestikus asuva fossiilide leiukoha, tähtsuse. Gould, kes oli oma eluajal tuntud kui üks säravamaid paleontolooge Ameerikas, jutustab haaravalt, kuidas teadlased on aastakümneid uurinud ja kirjeldanud Burgess Shale'i kummalisi olendeid, kes on meie planeedi ajaloo varjatud peatükid.

Raamatus käsitletakse ka laiemat küsimust – kuidas me mõistame elurikkust ja selle evolutsiooni. Autor seab kahtluse alla meie traditsioonilised arusaamad ja näitab, et paljud meie tõekspidamised ei põhine mitte teadusel, vaid ajaloolisel kombel neid kujutada. Gould kutsub lugejaid üles mõtlema ajaloo olemuse ja inimese evolutsiooni üle, mis on tema sõnul "vaimustava ebatõenäosusega".

Kui olete kunagi imestanud, miks teatud teadusprojektid ei jõua avalikkuse ette või miks teatud olendid, nagu Opabinia, pole laiemalt tuntud, siis "Imeline elu" pakub teile vastuseid. See on lugu intellektuaalsest draamast, mis on sündinud väliselt kõigutamatu rahu varjus, ning sellest, kuidas ajalugu ja evolutsioon on palju keerukamad ja põnevamad, kui võiksime ette kujutada.

Eesti Loodusuurijate Seltsi sarjas "Loodusteaduste klassikuid" ilmunud raamat ei ole ainult teaduslik uurimus, vaid ka kirglik lugu avastamisest ja mõistmisest, mis peaks köitma igaüht, kes hoolib elu saladustest ja meie planeedi ajaloost. Kas olete valmis avastama, mis peitub Burgess Shale'i fossiilide taga ja kuidas need võivad muuta meie arusaama elust Maal?