Elu oli laif. Matti Nykänen

25,86 €


Autor: Marko Lempinen, Jussi Niemi
Tõlkija: Piret Kooli, Rain Kooli
Toimetaja: Lea Arme
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 312
Kirjastus: Tänapäev
ISBN: 9789949859405
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 143mm x 215mm

Elu oli laif: Matti Nykänen

Matti Nykänen (1963-2019) võitis suusahüpetes neli olümpiakulda ning tuli kuuekordseks maailmameistriks. Ta oli 1980ndatel ühe spordiala tuntuim nägu, kuid ühtlasi sai temast oma aja üks tuntumaid soomlasi. Peale spordi sai Matti kiirelt tuntuks ka hoopis muudel põhjustel - tema suust tuli hulk äraspidiseid mõttevälgatusi, mis muutusid üldrahvalikeks ütlusteks ning pidevalt viskas ta suuremaid ja väiksemaid vempe.

Ühel hetkel väljus asi kontrolli alt, pisikestest vempudest ja ülemeelikutest pidudest kasvas välja tõsine alkoholism, sekeldused muutusid kriminaalseks ning kunagine iidol saatus korduvalt kohtupinki ja isegi vanglasse.

"Elu oli laif" sisaldab suure hulka värvikaid ning tragikoomilisi lugusid, kuidas üsna tavaline soome poiss sai ühel hetkel meedia lemmikuks ja lüpsilehmast, kuidas olümpiavõitjast sai eluga puntras laulja, kes esines pidevalt mööda erinevaid kõrtse. Raamatul on nii dokumentaalne, naljakas kui tõsine külg - siin on kõik need pöörased lood Matti tegudest ja ütlemistest, kuid ühtlasi küsitakse - kas keegi oleks võinud midagi teha teisiti, et lool poleks olnud selline lõpp?

Samast kategooriast