Eesti rahvusatlas

78,38 €


Koostaja: Taavi Pae
Formaat: Kõva kaas
Lehekülgi: 424
Kirjastus: Regio
ISBN: 9789949599622
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 310mm x 305mm

Eesti rahvusatlas

Eesti esimene rahvusatlas on laiahaardeline esindusteos, mis on suunatud kõigile Eesti ajaloo-, kultuuri- ja loodusloohuvilistele. Teoses esitletakse ligikaudu 500 ajaloolist ja tänapäevast kaarti, mis koos kaasahaaravate selgitustega aitavad mõtestada meie loodust ning aja- ja kultuurilugu. Kaardid on koondatud 36 teema alla, kus tutvustatakse näiteks Eesti piiri kujunemist, kõrgussuhteid, veestikku, kliimat, taimkatet ja metsandust. Vaatluse all on ka eesti keel, eestlaste päritolu, rahvaluule, haridus, religioon ning paljud muud teemad. Omamoodi sümboolne on aga Eesti riigi sünniaegu meenutav Johan Laidoneri allkirjadega 1920. aastal ilmunud Eesti kaardi taastrükk.
Rahvusatlase koostamist on vedanud Tartu Ülikooli geograafid koostöös Regio kaardimeistritega, oma ajalooliste kaartidega on sellesse aga paari sajandi jooksul panustanud ka paljud meie eelkäijad. Rahvusatlas on teaduslikult täpne ja usaldusväärne teos, mis võiks käepärast olla igas kodus, koolis, asutuses ja ettevõttes. Rahvusatlas on ka väärikas kingiidee ja võimalus Eesti tutvustamiseks, sest kõik atlase tekstid on esitatud ka inglise keeles.

Soovi korral saab enamikku rahvusatlase ajaloolisi kaarte suuremalt vaadata:
• ESTER e-kataloogist www.ester.ee
Valides rippmenüüst „Pealkiri“ ja kirjutades otsingureale Eesti rahvusatlas, jõuate samasse alajaotusesse, mis atlases ning sealt edasi jõuate kaartideni, mis on digiteeritud ja millest paljusid saab ka endale arvutisse laadida.
• Eesti Rahvusarhiivist www.ra.ee/kaardid
ERAs digiteeritud kaartide kohta on atlase lk 405 algavas bibliograafias toodud leidandmed, mis tuleks sisestada valikusse „Täpsem otsing“.
• Rahvusatlase jaoks loodud uusi kaarte saab peagi täpsemalt uurida: www.regio.ee/eesti-rahvusatlas

Samast kategooriast