Eesti murded ja kohanimed. Karl Pajusalu, Tiit Hennoste, Ellen Niit, Peeter Päll, Jüri Viikberg

14,25 €


Autor: Karl Pajusalu, Tiit Hennoste, Ellen Niit, Peeter Päll, Jüri Viikberg
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 334
Kirjastus: EKSA
ISBN: 9789949684274
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 165mm x 235mm

Eesti murded ja kohanimed

“Eesti murded ja kohanimed” on mõeldud eeskätt ülikooliõpikuks, aga sobib lugemiseks kõigile murde- ja kohanimehuvilistele.

“Eesti murded” jaguneb kolmeks. Esimeses osas on ülevaade murdeuurimise teoreetilistest alustest, murrete uurimisest ja eesti murrete põhiliigendusest. Teine osa annab pildi eesti murrete eajoontest. Siit leiab ülevaate murrete kujunemisest ja hääbumisest, südaeesti, kirderanniku ja lõunaeesti kesksetest murdejoontest, murdesõnavarast ja süntaksist, samuti murrete suhetest kirjakeelega. Kolmas osa räägib täpsemalt kõigi eesti murrete erijoontest.

“Eesti kohanimed” annab pildi kohanimede olemusest, uurimisest, muutumisest ja keelelisest kujust. Alaosa lõpetab peatükk tüüpilisematest Eesti kohanimedest. See raamat ilmus esimest korda aastal 2002 ja teist korda 2009. Kolmandas trükis on oluliselt uuendatud peatükke “Eesti murdeliigendused”, “Murdesüntaks” ning “Murded ja kirjakeel”. Täiendatud on “Eesti murrete uurimisloo” ja “Murrete sõnavaraliste erijoonte” peatükke. Samuti on lisatud viimase kümne aasta jooksul ilmunud kirjandust.

 

Samast kategooriast