Eesriie langeb. Alan Melville

18,29 €


Autor: Alan Melville
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 224
Kirjastus: Tammerraamat
ISBN: 9789949690602
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 130mm x 190mm

Eesriie langeb

Briti raamatukogu krimiklassika

Londoni teatri lavastaja Douglas B. Douglas on kindel, et tema uue muusikalise komöödiaopereti „Sinine muusika“ esietendus osutub ülimenukaks. Mida ta aga ei oska ette näha, on see, et kui teatri eesriie täissaali ees kerkib, surmab etenduse peategelase Brandon Bakeri ehtne kuul.

Kui sama näitetrupi teinegi liige surnult leitakse, siis osutavad esialgsed tõendid, et ilmselt on tegemist Brandon Bakeri mõrvaga, millele pani punkti järgnenud enesetapp.

Ent loomulikult peitub selles kõiges selles palju rohkem.

Esietenduse publiku hulgas viibib juhuslikult Scotland Yardi inspektor Wilson koos oma poja, innuka noore ajalehereporteriga. Nemad asuvadki toime pandud mõrva uurima.

ALAN MELVILLE oli William Melville Caverhilli (1910–1983) pseudonüüm. Tema mitmekesises CV-s on kirjas töö BBC raadiosaadete produtsendina, stsenaristina ning rohked teleesinemised 1950. ja 1960. aastatel, mõnikord näitlejana, kuid enamasti saatejuhi või kuulsa külalisena. Melville oli ka näitekirjanik ja teatriinimene, kes põimis talle tuttavad kulissidetaguse elu seigad lustakaks kriminulliks, mida nüüd „Briti raamatukogu krimiklassika“ sarjas taas lugeda saab.

Samast kategooriast