Annabelle. Lina Bengtsdotter

16,95 €


Autor: Lina Bengtsdotter
Tõlkija: Tiia Johansson
Toimetaja: Siiri Soidro
Formaat: Pehme köide
Lehekülgi: 352
Kirjastus: Pegasus
ISBN: 9789949647422
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 140mm x 210mm

Annabelle

2017. aasta Crimetime Specsavers parima debüütkrimiromaani auhind

Soojal suveõhtul kaob Västergötlandi ja Värmlandi piiril asuvast väikesest Gullspångi asulast 17-aastane Annabelle. Tüdruku vanemad on murest murtud, kohalik politsei nõutu ja ühingu Kadunud Inimesed otsingud osutuvad edutuks. Stockholmist saadetakse kohale kriminaalinspektor Charlie Lager – osav politseinik, kes on töös leidnud rutiini, mida nõuab tema sisimas valitsev kaootilisus. Charlie tõrgub ega taha sõita, aga lõpuks talitab nagu alati ja allub korraldusele.

Sellest saab reis minevikku – Charlie on sunnitud tagasi pöörduma paika, kust ta 14-aastaselt lahkus, minevikku ja lapsepõlve, mida on püüdnud selja taha jätta. Sel ajal, kui Charlie uurib Annabelle’iga juhtunu asjaolusid, avastab ta hirmutavaid seiku oma päritolu kohta…

„Lina Bengtsdotteri debüüt on oivaline, tihe kriminaalromaan … nagu visalt pealetungiv Rootsi suveöö, petlike varjude ja võssa kasvanud alustaimestikuga. Siin on kõike.” 
- Lotta Olsson, Dagens Nyheter
 

LINA BENGTSDOTTER (sünd 1977) on sündinud Gullspångis, kus toimub tema esikromaani „Annabelle“ tegevus. Praegu elab ta Stockholmis, õpetades rootsi keelt ja psühholoogiat. Ta on kirjutanud arvukalt artikleid nii Rootsi kui ka teiste põhjamaade ajalehtedesse ja ajakirjadesse.

Samast kategooriast