-21%

23,90 €
18,88 €


Autor: Daniel J. Siegel
Tõlkija: Aet Karolin
Toimetaja: Tiina Vihmar
Formaat: Pehme kaas
Lehekülgi: 304
Kirjastus: Helios Kirjastus
ISBN: 9789949610709
Ilmumisaeg:
Mõõdud: 150mm x 230mm

Ajutorm

Teismelise aju jõud ja siht

Teejuht tärkava meele mõismiseks vanuses 12-24

Tavaliselt räägitakse puberteedist kui hormoonide kontrollimatust möllust, mille vastu aitaks pigem lapsevanemail endil paariks aastaks kõrvaklapid pähe panna.

Doktor Siegeli raamat kummutab arvukad müüdid ja väärarusaamad sellest, mis toimub teismelise organismis ja aitab leida lahendusi, mis viivad koostööni ning pakuvad tuge kummalgi pool põlvkondade rindejoont olijatele.

Kuidas pöörata laste kõige keerulisem arenguperiood võimalikult tulemuslikuks ning mõlemale osapoolele stressivabaks? Esiteks tuleb puberteedist rääkides vaadata senistest arusaamadest sootuks pikemat perioodi ja teiseks ei ole emotsionaalse intensiivsuse, piiride kompamise ja suhtlusringi avardumise aeg kindlasti võrreldav „hulluks minemise“ ega „ebaküpsusega“, mida enamik vanematest hirmuga ootavad. Aju-uuringutel põhinev murranguline teos avab uksi omavaheliseks suhtluseks ning aitab ära hoida siiani vältimatutena tundunuid põlvkondadevahelisi konflikte.

„Daniel J. Siegel on lastearst, psühhiaater ja teadlane, kes annab praktilisi näpunäiteid ja lootustandvaid juhiseid nii noorukitele kui nende vanematele. Soovitan seda raamatut tungivalt kõigile teismelistele ja neile, kes noortest hoolivad.“

Maire, Riis, traumaterapeut, laste ja noorte kriisiprogrammi juhtis palun andke ka sellest mulle esimesel võimalusel teada, et saaksin lasta laol tagastuse kokku panna.

Samast kategooriast